Rozstrzygniecie gminnego konkursu „Najpiękniejsza posesja w Gminie Lubin”

I miejsce Czerniec

Wręczono nagrody w kolejnej, wiosennej edycji konkursu na najpiękniejszą posesję.  Oceniano prawie 40 posesji z 14 sołectw. Przyznano jedno miejsce I, dwa miejsca II, trzy miejsca III oraz pięć wyróżnień specjalnych.

Była to już trzecia edycja konkursu. Przypomnijmy, że wcześniej oceniano latem ogrody, później zimą świąteczne iluminacje a tym razem wiosną posesje widoczne wyłącznie od strony drogi, czyli dla wszystkim postronnych osób. Na konkurs w wyznaczonym terminie do 30 maja wpłynęło 31 zgłoszeń. Dodatkowo, zgodnie z regulaminem,  komisja konkursowa do oceny wytypowała 7 posesji. Łącznie oceniono 38 posesji z 14 sołectw.

– Ocenianie tych posesji było czystą przyjemnością – mówiła z uśmiechem Anna Marzec przewodnicząca jury i jednocześnie kierownik referatu gospodarki komunalnej Gminy Lubin- Tym razem oceniany był wygląd posesji od „strony drogi”. Czyli wyróżniamy mieszkańców, którzy dbają o to by goście naszej gminy ale także ich sąsiedzi mogli cieszyć oczy pięknem i kolorami przyrody.

Zgodnie z konkursowym regulaminem zwracano także uwagę na dbałość o ład przestrzenny posesji, wkomponowanie jej w krajobraz przyrodniczy wsi  (rodzaje nasadzeń, ład przyrodniczy), pomysłowość, zastosowanie nowatorskich rozwiązań, trwałość oraz tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom (np. zastosowanie do dekoracji roślin miododajnych).

Zgodnie z decyzją komisji konkursowej przyznano jedno miejsce I, dwa miejsca II, trzy miejsca III i 5 wyróżnień specjalnych.

I miejsce – Czerniec 24

II miejsce – Krzeczyn Mały 27

II miejsce – Niemstów 86

III miejsce – Lisiec 11 A

III miejsce – Miłosna 7A

III miejsce – Miłosna 32

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE

Bukowna 11, Miłosna 20E, Obora ul. Diamentowa 13B, Osiek (ul. Miedziana 59), Pieszków 31.

Posesja, która zdobyła pierwsze miejsce idealnie wpisała się w ramy konkursu. Zamiast płotów jest tam piękna zieleń, która pięknie komponuje się z otoczeniem. Wśród wyróżnień specjalnych znalazł się także znany i promowany przez Gminę Lubin „Ogród Freya” w Bukownej. Jest on od lat pięknie prowadzony i bardzo często udostępniany przez właścicieli. Wygrał bezkonkurencyjnie w pierwszej edycji konkursu, tym razem więc, żeby dać szansę innym, wyróżniono go za konsekwentny rozwój i dbałość o szczegóły.

– Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Wiem jak dużo pracy, wysiłku ale i serca trzeba włożyć w stworzenie i pielęgnacje ogrodu. Efekty takiej pracy są jednak zachwycające i warte tych wysiłków – mówił Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.

Nagrody wręczono podczas spotkania z sołtysami. W przypadku nieobecności laureatów, nagrody odbierali sołtysi.

(SR)

Nagrodzone posesje