Rozpoczynają się Dni Kultury Gminnej. Prezentujemy nominowanych do Nagrody Anioły Kultury!

2016-A-Osiecka-plakat-1Dziś o godz. 16.00 w świetlicy w Oborze rozpoczną się I Dni Kultury Gminnej. Dwudniową imprezę organizuje Ośrodek Kultury Gminy Lubin w związku z przypadającym 29 maja Dniem Animatora Kultury.

W pierwszym dniu w podróż „Śladami Osieckiej” zabiorą nas zespoły: Zachęta, Lejdis, Siedlecka Nuta, Leśne Echo, Koniczynki, Swojska Nuta, Jarzębina, Iskra, Studio piosenki ŁaŁ. Jest to znakomita okazja do uczczenia przypadającej w tym roku 80-tej rocznicy urodzin artystki.

Drugi dzień  to uroczystość poświęcona lokalnym twórcom oraz osobom, na co dzień, zajmującym się upowszechnianiem kultury, edukacją kulturalną oraz promocją twórczości artystycznej. Podczas tego święta zostaną wręczone ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN. To pierwsza edycja plebiscytu, podczas której będą wyróżnione i uhonorowane osoby oraz grupy artystyczne za wybitne osiągnięcia i dorobek w dziedzinie sztuki.

NOMINOWANI DO NAGRODY – ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN:

2016-ANIOŁY KULTURY-logo

 

KATEGORIA: MUZYKA , TANIEC, ŚPIEW

Zespół wokalny LEJDIS

Zespół wokalny SIEDLECKA NUTA

 

KATEGORIA: LITERATURA, FILM, TEATR

TEATR DLA WAS

FRANCISZEK HAWRYSZ

 

KATEGORIA: MALARSTWO, RZEŹBA

MAREK JAN DOMINIK JAGLARZ

TOMASZ KUCA

JAN BARTKOWICZ

 

KATEGORIA: RĘKODZIĘŁO

MARIA GALUBA

REGINA KIJEWSKA

RENATA LELO

GABRYELA RAZOWSKA & BOGUSŁAWA TROJANOWSKA

JADWIGA JASZEWSKA

HELENA SOKOŁOWSKA

JOANNA PIETRUSZKA

MARIA JURASZEK

PATRYCJA SŁOTA

 

KATEGORIA: ANIMATOR KULTURY

ZBIGNIEW KĄDZIOŁKA

TERESA KOT

GRAŻYNA BALEWICZ

LUCYNA FRANCZAK

PATRYCJA SŁOTA

CELINA SZWEDO

KGW OSIEK

Przyznanie nagród będzie promocją przedstawionej twórczości mieszkańców naszej gminy. Galę, która rozpocznie się o godz. 16.00 uświetni koncert duetu: Dawid Skrzypczak &Paweł Lenar z projektem pt. „Śladami Artystów Piwnicy pod Baranami”.

Dopełnieniem Dni Kultury Gminnej  będą prezentacje twórczości  artystów naszej gminy. Zapraszamy nie tylko miłośników rękodzieła. Każdy znajdzie jakiś drobiazg dla siebie.

(oprac. OKGL)