Rozpoczęcie roku w Krzeczynie Wielkim na nowym boisku

To najnowocześniejszy obecnie obiekt sportowy w Gminie Lubin. Znajdują się na nim boiska do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki oraz kort tenisowy, a okala je trzytorowa bieżnia lekkoatletyczna. Rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019 w Krzeczynie Wielkim towarzyszyło oficjalne otwarcie nowego boiska, które służyć ma zarówno uczniom jak i pozostałym mieszkańcom Krzeczyna Wielkiego i okolicznych miejscowości.

To wydarzenie, które na długo zapisze się w pamięci jego uczestników. Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie przygotowali prawdziwą fetę z okazji otwarcia obiektu. Wzięli w niej sportowcy reprezentujący pierwszy zespół piłkarskiego Zagłębia, klubu siatkarskiego „Cuprum” Lubin oraz zespołu rugby „Miedziowi Lubin”, a także władze Gminy Lubin, radni, sołtysi i oczywiście ksiądz proboszcz Kazimierz Rapacz, który poświęcił nowe boisko.

– W pracy wójta momentami, które dają mi największą satysfakcje są chwile takie jak ta, gdy oddajemy do użytku nową drogę lub obiekt taki, jak ten. Bardzo mi miło, że mogę dziś wspólnie z wami świętować to ważne wydarzenie.  Gorące wierzę, że będziecie tu zdobywać sportowe szlify, uczyć się zasad fair play i sportowej rywalizacji. Choć pewnie odczuwacie żal z powodu tego, że wakacje dobiegły już końca, to mam nadzieję, że nowe boisko  trochę osłodzi wam powrót do szkoły  – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Uroczystość otwarcia nowego boiska wzbogacił program artystyczny przygotowany przez grono pedagogiczne i uczniów, na piłkach przekazanych przez wójta Gminy Lubin autografy złożyli obecni sportowy, a w górę poszybowały balony.

Przecięcia wstęgi dokonali wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, dyrektor SP w Krzeczynie Wielkim Elżbieta Młynek oraz radny powiatu lubińskiego Wojciech Dziwiński.

Rok szkolny 2018/2019 w szkołach podstawowych Gminy Lubin zainaugurowało dziś 855 uczniów szkół podstawowych i 61 gimnazjalistów. Najliczniejszą jest SP w Raszówce, gdzie w szkolnych ławach zasiądzie 209 uczniów, 171 uczniów liczy w tym roku społeczność SP w Krzeczynie Wielkim, a 157 SP w Siedlcach.

Wśród zmian, który przyniósł rozpoczynający się rok szkolny jest także powołanie nowego dyrektora w Szkole Podstawowej w  Niemstowie. Funkcję tę objęła Patrycja Słota, której gratulacje złożył osobiście wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, dziękując jednocześnie pełniącej tę funkcję dotychczas Jolancie Wojtal.

(MG)