Rozpoczął się pierwszy etap budowy boiska w Krzeczynie Wielkim

Boisko do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki, kort tenisowy, trzytorowa bieżnia lekkoatletyczna, bieżna do sprintu oraz skocznia do skoku w dal – tak wygląda projekt boiska, którego budowa rozpoczęła się przy Szkole Podstawowej w Krzeczynie Wielkim.

– Realizowany obecnie pierwszy etap inwestycji obejmuje wykonanie prac ziemnych czyli przygotowanie terenu pod inwestycję. Celowo wydłużyliśmy do października rozpoczęcie prac, by dzieci we wrześniu mogły jeszcze korzystać z boiska, bez którego niestety w tym roku szkolnym będą sobie musiały radzić. Myślę jednak, że warto trochę poczekać, ponieważ obiekt, który powstanie w Krzeczynie Wielkim będzie należał do największych i najnowocześniejszych w regionie – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Drugi etap inwestycji rozpocznie się w połowie marca 2018 r., po tak zwanej zimowej przerwie technologicznej, która teoretycznie kończy się w połowie marca, a w rzeczywistości uzależniona jest od warunków atmosferycznych.

Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2018 r.