Rozbudowane gminne przedszkole czeka maluchy

Dwa nowe oddziały powstały w zamiejscowym, lubińskim oddziale Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce. Na maluchy czekają nowe, przestronne, słoneczne  i przepięknie wyposażone sale. Są jeszcze wolne miejsca dla dzieci z terenu Gminy Lubin.

Na przełomie maja i czerwca okazało się, że nie dla wszystkich chętnych maluchów znalazły się miejsca w minnym przedszkolu i przedszkolach miejskich.

–  Musieliśmy natychmiast rozwiązać ten problem, stąd dodatkowy nabór i decyzja i  rozbudowie przedszkola – tłumaczy Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Zadanie nie było łatwe, ponieważ oprócz modernizacji sal dydaktycznych, trzeba była stworzyć nowy  węzeł sanitarny.

– Szczerze mówiąc nie wierzyłem, że uda się to zrobić w tak krótkim czasie, bo była to poważna, wymagająca czasu i wielu nakładów inwestycja, wręcz  graniczyło to z cudem  – przyznaje Julian Tomaszewski, inspektor nadzoru budowlanego.

A jednak  w połowie sierpnia rozbudowa zamiejscowego oddziału gminnego przedszkola przy ul. Orlej 32 w Lubinie została zakończona, a puste dotychczas pomieszczenia zamieniły się w bajecznie kolorowe i  pełne zabawek sale dydaktyczne.

Gminne Przedszkole w bieżącym roku szkolnym dysponuje 234 miejscami , pięćdziesięcioma więcej niż w roku ubiegłym.

– Są jeszcze pojedyncze wolne miejsca  we wszystkich grupach wiekowych. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców z terenu Gminy Lubin – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor przedszkola.

Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, który odwiedził placówkę podziękował dyrekcji i pracownikom za zaangażowanie i skuteczność w przeprowadzaniu modernizacji, a maluchom wręczył upominki w postaci puzzli z ilustrowanymi zabytkami powiatu lubińskiego.

(MG)