Rowerowe kaski dla uczniów z Siedlec i Niemstowa

Z życzeniami bezpiecznej jazdy i ochronnymi kaskami rowerowymi  wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan odwiedził szkoły podstawowe w Siedlcach i Niemstowie.  Po Raszówce, Szklarach Górnych i Krzeczynie Wielkim – mają je już wszyscy czwartoklasiści uczęszczający do gminnych placówek oświatowych.

– Kask to bardzo ważny element bezpiecznej jazdy na rowerze. Nie zapominajcie o nim  zarówno jadąc do szkoły, jak i wybierając na wakacyjne wyprawy – mówił szef gminnego samorządu, wręczając kaski  młodym rowerzystom.

W Szkole Podstawowej w Niemstowie w rozdaniu kasków szefowi gminnego samorządu towarzyszył przewodniczący Komisji Rozwoju Rady Gminy Lubin Patryk Jarkowiec, a w Szkole Podstawowej w Siedlcach Alfred Pilch, zastępca kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Urzędu Gminy w Lubinie.

Samorządowcy złożyli także uczniom  życzenia udanych, pełnych przygód i bezpiecznych wakacji.

Wręczanie kasków czwartoklasistom gminnych szkół podstawowych to tradycja, zainicjowana przez wójta Tadeusza Kielana w 2015 roku. W tym roku przekazanych zostało w sumie 156 kasków rowerowych.

(MG)

Szkoła Podstawowa w Siedlcach

Szkoła Podstawowa w Niemstowie