Rowerowe kaski dla czwartoklasistów

Uczniowie szkół podstawowych w Raszówce, Krzeczynie Wielkim i Szklarach Górnych odebrali od wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana rowerowe kaski. Szefa gminnego samorządu w propagowaniu bezpiecznej jazdy na jednośladzie wsparła senator RP Dorota Czudowska.

Wręczanie kasków czwartoklasistom gminnych szkół podstawowych tradycja, zainicjowana przez wójta Tadeusza Kielna w 2015 roku.

– W wieku dziewięciu czy dziesięciu lat młodzi ludzie rozpoczynają swoją samodzielną przygodę rowerową. To czas zdobywania kart rowerowych i pierwszych rowerowych wycieczek już bez rodziców. Zależy nam na propagowaniu zdrowego stylu życia, w który zdecydowanie wpisuje się jazda na rowerze, ale chcemy by odbywało się to z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Stąd pomysł przekazywania kasków, co jak pokazuje życie niejednokrotnie uchroniło rowerzystów od niebezpiecznych urazów – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Rowerowe kaski rozdane zostały uczniom szkół podstawowych w Raszówce, Krzeczynie Wielkim i Szklarach Górnych. W najbliższych dniach otrzymają je czwartoklasiści z Siedlec i Niemstowa.

W przekazywaniu kasków w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim uczestniczyła senator RP Dorota Czudowska.

– Wypadków niestety przewidzieć się nie, dlatego warto jeździć w kasku przy każdej okazji, także podczas krótkich wycieczek. Nie zapominajcie o nich, nawet jeśli już pewni poczujecie na swoich jednośladach przekonywała senator Dorota Czudowska.

W tym roku uczniom klas czwartych szkół podstawowych Gminy Lubin przekazanych zostanie w sumie 156 kasków rowerowych.

(MG)

 

Raszówka

 

Krzeczyn Wielki

 

Szklary Górne