Rośnijmy z książką!

Hasło to, będące mottem tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, było również myślą przewodnią spotkań w bibliotece z wychowankami Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce.

Dzieci odwiedziły bibliotekę w Raszówce w dwóch grupach 6 i 7 kwietnia, pod opieką pani Małgorzaty Fedorowskiej, Lucyny Wolskiej i Moniki Mielniczak. Podczas zajęć rozwiązywały zagadki i uczestniczyły w zabawach dydaktycznych związanych z książką, jej historią oraz ponadczasowymi baśniami H. Christiana Andersena, które tak bardzo uwielbiają i znają. Mnóstwo frajdy sprawiło im dopasowywanie obrazków z poszczególnych baśni do ich tytułów na tablicy magnetycznej, a także wspólne określanie zdań – czy są prawdziwe czy fałszywe. Zarówno maluchy jak i zuchy świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Wiedzą kim jest ilustrator, a kim pisarz czy drukarz. Dowiedziały się również, że oprócz książek drukowanych, w naszej bibliotece można wypożyczać audiobooki, a więc książeczki, które można posłuchać. Podczas zajęć wysłuchały pięknego wiersza Wandy Chotomskiej pt. „ Dzień dobry, panie Andersenie” w wykonaniu zespołu Gawęda.

Podczas zajęć plastycznych z zaangażowaniem wykonywały swoje własne zakładki do książek, żeby nie zaginać przypadkiem rogów książkom. A na pamiątkę spotkania otrzymały od pani bibliotekarki plakat przygotowany na okoliczność obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci 2017 oraz List do dzieci całego świata autorstwa Sergieja Machotina.

(WO/GBP/PG)