Rodzinne, weekendowe festyny

Nie ma weekendu, żeby w Gminie Lubin nie działo się coś interesującego dla małych i tych dorosłych mieszkańców. We wszystkich sołectwach organizowane są festyny z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki, Dnia Ojca, czy też rozpoczęcia lata. Relacjonujemy je już od kilku tygodni.   Bawią się na nich nie tylko mieszkańcy wsi, które je organizują, ale także ich sąsiedzi i przyjaciele z miasta. Tym razem udało nam się odwiedzić z aparatem fotograficznym Dąbrowę Górną, Pieszków i Wiercień.  Wszędzie było radośnie i wesoło!

Wszystkie dzieci nasze są, a podczas tych zabaw wszyscy czujemy się trochę jak dzieci – mówią zgodnie uczestnicy rodzinnych pikników w Gminie Lubin. Rzeczywiście, dziecięca radość i uśmiech udziela się wszystkim. Ogromne bańki mydlane, fontanny czekolady, wata cukrowa, popcorn, grillowane potrawy – cieszą wszystkich.

– Niech Dzień Dziecka trwa cały rok. Jesteśmy ciągle tak zabiegani i zapracowani, że trzeba celebrować i cieszyć się z takich spotkań na świeżym powietrzu. Dla mnie to też bezcenna okazja do porozmawiania z wieloma mieszkańcami, na różne tematy. Częstujcie się słodyczami, które w prezencie przywożę i bawcie się doskonale – mówił do wielu uczestników tych rodzinnych spotkań Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.

Sołtysi i rady sołeckie dbały, żeby na festynach niczego nie zabrakło. Były domowe ciasta, pierogi, napoje i mnóstwo zabaw i konkursów prowadzonych przez animatorów. A do tego ogrom nagród i upominków dla najmłodszych. Muzyka i wesoły śmiech towarzyszył wszystkim przez wiele, wiele godzin. Zapraszamy na fotorelację z Dąbrowy Górnej, Pieszkowa i Wiercienia.

(SR)