Rodzice dzieciom – przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami” w Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce

011Nauczycielki z Przedszkola im. Jana Pawła II wyszły ze wspaniałą inicjatywą, mającą na celu wzmocnienie współpracy z rodzicami. Najlepszą formą angażującą rodziców na wielu poziomach jest sztuka. A przecież wszystkie dzieci się radują, gdy ich rodzice występują.

Zimową porą najbardziej chwytają za serca zimowe spektakle, dlatego rodzice wspólnie z nauczycielkami postanowili wystawić nowoczesną wersję „Dziewczynki z zapałkami.”

Zaangażowanie rodziców w przygotowania było ogromne. Wspólnie z nauczycielkami regularnie spotykali się na próbach, aby doskonalić kunszt aktorski i oswajać się z rolą. Rodzice zadbali także o odpowiednią oprawę, czyli efektowne stroje odzwierciedlające granych przez nich bohaterów. Ogromnym wsparciem były dla nich dzieci, które także występowały w niektórych scenach, dodając otuchy rodzicom-debiutantom.

W dniu przedstawienia aktorzy odczuwali lekką tremę, występując przed swoimi pociechami. Strach jednak szybko minął, gdy ujrzeli na widowni, szczęśliwe i bijące brawo dzieci.

Przedstawienie udało się znakomicie. Wszyscy rodzice całym sercem wczuli się
w rolę bohaterów baśni w nowoczesnej odsłonie. W nagrodę otrzymali uśmiech swoich pociech i owacje na stojąco.

Dyrektor Katarzyna Foryś z całego serca dziękuje wszystkim rodzicom biorącym udział w przedstawieniu za ogromny wkład, jaki poczynili
w rozwój społeczny i emocjonalny swoich pociech. Sprawili Państwo ogromną radość najbliższym, a dla przedszkola jesteście chlubą i wzorem do naśladowania.

(oprac. Marta Heksel)