Rocznica zakończenia II wojny światowej

Wspólna modlitwa, program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlcach oraz złożenie kwiatów pod zbiorową mogiłą Żołnierzy Wojska Polskiego w Siedlcach złożyły się na gminne obchody 73. rocznicy. zakończenia II wojny światowej.

Przewodniczący modlitwie ksiądz Tadeusz Żurek, proboszcz parafii p.w. św. Michała Archanioła w Siedlcach polecił ją poległym bohaterom, by otoczeni zostali Bożym miłosierdziem, a zgromadzeni modlili się o pomyślność naszej Ojczyzny, pokój i Bożą Opatrzność, by nigdy więcej nie dotknęło jej okrucieństwo, które przyniosła ze sobą II wojna światowa.

W uroczystości uczestniczyli wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski, radny powiatu lubińskiego i jednocześnie prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Wojciech Dziwiński, sołtys Stanisław Ryniec oraz Rada Sołecka Siedlec, a także dyrekcja, pracownicy, uczniowie i przedszkolaki z miejscowej szkoły podstawowej oraz pracownicy Urzędu Gminy.

– Cieszę się z tak licznej obecności na dzisiejszej uroczystości, ponieważ to uczestnictwo to właśnie dowód waszego patriotyzmu. Być patriotą oznacza pamiętać o ważnych wydarzeniach z historii naszego kraju – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

– Takie rocznice to również okazja do tego, by zdać sobie sprawę z faktu, w jak dobrych czasach przyszło nam żyć. Prawdziwa wolność i demokracja – to spuścizna, którą wywalczyły dla nas poprzednie pokolenia. Nie marnujmy jej na waśnie i niepotrzebne spory. Po prostu bądźmy dobrymi ludźmi – dodał szef gminnego samorządu.

Uroczystość zakończyła się  złożeniem kwiatów pod zbiorową mogiłą Żołnierzy Wojska Polskiego, uczestników kampanii wrześniowej, którzy trafili do niewoli, a następnie zmarli w siedleckim folwarku.

(MG)