Rocznica wybuchu wojny oraz gminne dożynki, festyny i zawody

To będzie naprawdę gorący weekend w Gminie Lubin i to nie tylko ze względu na prognozowane wysokie temperatury. Gorąco zachęcamy do udziału m.in. w uroczystej mszy z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej, licznych gminnych spotkaniach dożynkowych i festynach oraz zmaganiach sportowych.

W najbliższą niedzielę 1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Jak co roku  w kościele w Siedlcach, o godz. 10.30  odprawiona odbędzie uroczysta msza święta, a po niej złożone zostaną wieńce pod mogiłą zbiorową żołnierzy Wojska Polskiego. W eucharystii wezmą udział przedstawicie Urzędu Gminy i gminnych instytucji, przy mamy nadzieję, licznym udziale mieszkańców całej Gminy Lubin. II wojna światowa pochłonęła miliony ofiar i należy pamiętać o oddawaniu im hołdu podczas takich rocznic.

W niedzielę także świętować będą na dożynkach mieszkańcy Zimnej Wody. Msza będzie w południe a od 16.00 spotkanie w świetlicy i m.in. występ teatralny.

Dzień wcześniej, czyli w sobotę ponownie zachęcamy do udziału w dwóch turniejach organizowanych w Karczowiskach, czyli turnieju tenisowym i łuczniczym, szczegóły na naszej stronie internetowej.

Wyjątkowo licznie w sobotę świętować będą także nasze sołectwa, bowiem aż dwanaście z nich organizuje różnego rodzaju zabawy dożynkowe i festyny rodzinne. Zapraszają sołectwa: Lisiec, Obora, Osiek, Gogołowice, Pieszków, Szklary Górne, Czerniec, Karczowiska, Kłopotów, Gola, Raszówka Wiercień.

(SR)