Rewizyta francuskich rodzin

Siedmioletnia współpraca Gminy Lubin z francuską Gminą Sathonay – Camp przynosi kolejne wymierne efekty. Tym razem na płaszczyźnie przyjacielskiej i rodzinnej w ramach programu wymiany rodzin.

W czerwcu we Francji gościła 40-osobowa grupa mieszkańców Gminy Lubin. Podczas kilku dni zwiedziła  Sathonay – Camp, Lyon i okolice. Miała okazję posmakować tradycyjnych potraw, uczestniczyć w codziennym życiu, poznać obyczaje francuskich rodzin.

W najbliższy weekend do naszej gminy z rewizytą przyjedzie 20 – osobowa grupa rodzin francuskich. To kolejny etap wspólnej integracji i przełamywania stereotypów.

Goście z Francji będą uczestniczyć w Tradycjach Bożonarodzeniowych, podczas, których poznają zwyczaje kolędowania i posmakują polskich świątecznych potraw.

Będą mieli okazję poznać Gminę Lubin i jej historię m.in. podczas zwiedzania wystawy „Gmina Lubin wczoraj – dziś”. Nasi przyjaciele z Francji odwiedzą również Wrocław – stolicę Dolnego Śląska.

Okazją do wspólnej integracji i wzajemnego poznawania kultur będzie udział francuskich gości w warsztatach malowania bombek w fabryce w Złotoryi, integracyjny turniej w kręgle oraz  senioralna biesiada francuska.

Dopełnieniem zamierzeń programu wymiany jest gościna francuskich gości w domach  uczestników wyjazdu do Francji, pozwalająca na bezpośrednie poznanie innej kultury, zwyczajów życia codziennego oraz wymiany doświadczeń i zacieśnienia więzi.

(OKGL)