Remonty chodników w pięciu miejscowościach

Udało się wyłonić wykonawcę w kolejnym przetargu na budowę chodników oraz elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego przy drogach powiatowych w pięciu miejscowościach na terenie Gminy Lubin. Umowa w tej sprawie ma być podpisana na początku maja, termin realizacji inwestycji to 60 dni.

Planowane remonty chodników w Dąbrowie Górnej, Ustroniu, Owczarach, Osieku i Liśćcu to element współpracy Gminy Lubin z Powiatem Lubińskim. Zgodnie z umową koszty tych remontów pokrywają oba samorządy po połowie. Powiat wybrał już wykonawcę, jest nim firma EKOMBUD z Polkowic i na początku maja ma zostać podpisana umowa o wartości prawie 428 tysięcy złotych. Termin realizacji inwestycji to 60 dni, gwarancja na prace wyniesie 60 miesięcy.

W miejscowości Lisiec budowany będzie chodnik, który stanowi kontynuację ubiegłorocznej inwestycji polegającej na utwardzeniu drogi i budowy chodnika przy przystanku autobusowym w kierunku Lubina. Teraz powstanie kolejnych 150 metrów chodnika. W Ustroniu utwardzonych zostanie 15 metrów terenu przy przystanku autobusowym w kierunku Dąbrowy, podobna inwestycja zrealizowana będzie w Dąbrowie. Na styku Owczar i Szklar Górnych natomiast,  utwardzone zostanie 100 metrowe miejsce w okolicach  przystanku autobusowego. Najdłuższy odcinek  nowego chodnika powstanie w Osieku, będzie to ok. 320 metrów od ul. Miedzianej do ul. Spokojnej.

(SR)