Remont drogi powiatowej w Zimnej Wodzie

dav

Rozpoczął się remont drogi powiatowej nr 1232D w Zimnej Wodzie. Zadanie to wykonywane jest przez Gminę Lubin w ramach bieżącego utrzymania dróg.

– Zdaję sobie sprawę z faktu, jak bardzo na tę modernizację czekali mieszkańcy Zimnej Wody i okolicznych miejscowości. W tym roku wykonany zostanie pierwszy etap zadania, które zamierzamy kontynuować w 2019 r. Na tyle możemy sobie obecnie pozwolić, ale wychodzę z założenia, że od czego trzeba zacząć i lepiej zrobić kilometr drogi, niż nie robić nic – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Koszt wykonania remontu 1 km drogi wyniesie 665 tys. zł. Dwie trzecie tej kwoty pochodzi z budżetu Gminy Lubin, jedną trzecia dołoży Starostwo Powiatowe.

UWAGA – UTRUDNIENIA!

Obecnie trwają prace w związane z frezowaniem istniejącej nawierzchni jezdni. Urząd Gminy Lubin informuje, że od poniedziałku do środy (27.09.2018r. – 29.09.2018r.) wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym z uwagi na układanie nowej nawierzchni jezdni, włącznie z częściowym zamknięciem drogi. W związku z powyższym prosimy aby korzystać z dojazdu do miejscowości Zimna Woda od strony miejscowości Wiercień oraz Lisiec.

Za utrudnienia przepraszamy.

(RR/MG)