Remiza w Krzeczynie Wielkim już stoi

Zakończył się drugi etap inwestycji w Krzeczynie Wielkim, w ramach którego w stanie surowym, zamkniętym stanęła remiza strażacka. Docelowo w drugiej części budynku znajdować się będzie świetlica wiejska.

W ramach zakończonych prac wybudowane zostały pomieszczenia przeznaczone dla Ochotniczej Straży Pożarnej, obiekt został zadaszony, zamontowano drzwi zewnętrzne, okna i bramy segmentowe. Wartość zadania wyniosła 478 tys. zł.

Łącznie świetlica i pomieszczenia OSP będą miały ok 562 m kw. powierzchni użytkowej. W tym roku będzie jeszcze ogłoszony przetarg na wykonanie stanu surowego świetlicy. Całość robót wykończeniowych planowana jest na rok 2021.

Świetlica  i remiza są zlokalizowane na terenach gminnych przy ul. Grottgera. Dziś miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna ma do dyspozycji nieogrzewane pomieszczenia w starym gminnym budynku bez dostępu do bieżącej wody.  W nowym budynku będą mieli strażnicę z własnym węzłem sanitarnym, pomieszczeniami socjalnymi oraz garażem na dwa wozy strażackie. W tej części budynku znajdzie się także kotłownia na paliwo gazowe dla całego budynku, która zapewni ogrzewanie i ciepłą wodę. W świetlicy do dyspozycji będzie także zaplecze kuchenne z możliwością przygotowania posiłków dla około 90 osób.

(RED)