Remiza i świetlica w Niemstowie doczekały się liftingu

img_0008Budynek wielofunkcyjny w Niemstowie, w którym mieści się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej oraz świetlica wiejska doczekał się liftingu. Nadgryziony zębem czasu dach został odnowiony i pomalowany. Środki na inwestycję pochodziły z funduszu sołeckiego oraz z budżetu Gminy Lubin.

Budynek remizy jest wizytówką Niemstowa. To także miejsce spotkań mieszkańców, bowiem mieści się w nim także świetlica wiejska. To tutaj odbywają się zebrania strażackie, wiejskie, organizowane są również imprezy okolicznościowe.

Niestety wygląd budynku z czasem zaczął pozostawiać wiele do życzenia. Przez łuszczącą się i odpadającą płatami farbę, dach świetlicy wyglądał na zaniedbany i zniszczony. Dzięki wsparciu Gminy, udało się poprawić estetykę budowli.

– Jestem zadowolony z inwestycji. Zależało nam na niej, bo świetlica to centrum naszych spotkań. Teraz cały budynek wygląda nie tylko ładniej, dzięki wykonanym pracom dach jest solidnie zabezpieczony – mówi Józef Kostanowicz, sołtys Niemstowa.

Inwestycja pochłonęła 17.130,52 złotych. 4.500 złotych pochodzi z funduszu sołeckiego. Pozostałą część pokryto z budżetu Gminy Lubin.