Remisowe derby

W niedzielne, zimne przedpołudnie spotkali się sąsiedzi w tabeli A Klasy, czyli zawodnicy Fortuny Obora  i Unii Miłoradzice. Dla obu drużyn zwycięstwo byłoby zabezpieczeniem spokojnego oczekiwania na rundę wiosenną.  Mecz skończył się jednak remisem 2:2.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać nielicznych sytuacji bramkowych. W drugiej połowie trenerzy obu drużyn dokonali kilku zmian. W 60 minucie Paweł Miśta (Unia) przepięknym lobem pokonał bramkarza gospodarzy. W 68 minucie spotkania Oskar Ondycz ( Fortuna) zdecydował się na rajd prawą stroną, który zakończył efektownym golem. W 75 minucie Karol Chmielewski ( Fortuna) zdobył gola na 2:1. Gdy wydawało się, że gospodarze zainkasują trzy punkty w 79 minucie Tadeusz Bolek ( Unia) zdecydował się na daleki strzał dający wyrównanie wyniku spotkania na 2:2. Do końca meczu mimo wielu prób z obu stron wynik nie uległ zmianie.

W przerwie spotkania odbył sie tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Damian Szostak z Obory. Najlepszymi zawodnikami niedzielnego meczu byli: Oskar Ondycz (Fortuna) i Paweł Mista (Unia). Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał Jerzy Tadla.

Natomiast w 15.kolejce Klasy Okręgowej Iskra Księginice uległa Prochowiczance Prochowice  1:3. Rundę jesienną zamyka z 22 pkt.. Do lidera, czyli Prochowiczanki brakuje iskrze 18 pkt., trzeba jednak pamiętać, że lider ma jeszcze jedną zaległą kolejkę do rozegrania.