Rekordowa liczba uczestników IV Gminnego Rajdu Rowerowego

Na liście już ponad 400 miłośników rowerów ze wszystkich lubińskich sołectw!  Już w najbliższą niedzielę na leśnych drogach, ścieżkach rowerowych i w wielu sołectwach widać będzie kolorowe grupy rowerzystów z gminy Lubin, którzy wezmą udział w IV Gminnym Rajdzie Rowerowym. Na dwuśladach jeździć będą całe rodziny, by później tradycyjnie spotkać się na mecie w Gorzelinie, gdzie na wszystkich czekać będzie wspaniała zabawa, wiele konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, ciepły posiłek i zimne napoje. Po raz pierwszy rajd będzie miał partnera głównego – Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Firma to krajowy operator elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce, który na terenie województwa dolnośląskiego realizuje projekt budowy linii 400 kV relacji Mikułowa-Czarna. Na terenie Gminy Lubin zmodernizowany zostanie istniejący fragment linii. 

Do współpracy między Gminą Lubin i PSE doszło w wyniku zakończonego konkursu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez firmę. Nasza gmina zdobyła w nim grant na realizację IV Gminnego Rajdu Rowerowego, jako inicjatywy integrującej lokalną społeczność oraz promującej zdrowy styl życia. W projekcie doceniono m.in. fakt współpracy międzysektorowej między urzędem i lokalnymi organizacjami działającymi na rzecz mieszkańców tj. lubiński oddział PTTK.

Współpraca gminy Lubin i PSE pozwoli na rozszerzenie oferty rajdu. Na mecie będzie jeszcze więcej atrakcji zarówno dla dużych i małych uczestników wydarzenia. Urzędnicy zamawiają dodatkowe dmuchańce i atrakcje dla dzieci, wzrośnie wartość nagród i wygrać będzie można np. rowery. W ramach wydarzenia odbędą się także pokazy strażackie czy policyjna prelekcja na temat bezpiecznych wakacji.

– Duże zainteresowanie rajdem jest dowodem na to, że naszej gminie udaje się rozwijać turystykę rowerową, czyniąc z niej wizytówkę regionu. To doskonały sposób na promowanie aktywnego wypoczynku, spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz integrację mieszkańców. Cieszy mnie fakt, że tak ważne społecznie inicjatywy są dostrzegane i wspierane przez naszych partnerów. Współpraca z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi jest tego idealnym przykładem – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.

Współorganizatorem rajdu jest lubiński  oddział PTTK. Każda grupa indywidualnie wyznaczy własną trasę zgodnie z wytycznymi organizatora i będzie mogła zdobyć brązową, srebrną i złotą oznakę „Znam Gminę Lubin” oraz Kolarskie Odznaki Turystyczne. Trasy mogą  przebiegać przez miejscowe drogi asfaltowe i gruntowe.

Start rajdu jest indywidualny, a metę zaplanowano na godzinę 16.00 na terenach rekreacyjnych przy boisku w Gorzelinie. Tam,  podczas wspólnego spotkania przeprowadzone będą liczne konkursy rowerowe i po raz drugi wybrany zostanie najciekawszy lub najbardziej egzotyczny rower. Zachęcamy do dużej pomysłowości, bo w tym konkursie można będzie wygrać cenne nagrody. Specjalne wyróżnienie powędruje także do najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu.

(SR)