Rajd rowerowy strzałem w dziesiątkę!

II Gminny Rajd Rowerowy „Znam Gminę Lubin” za nami. Śmiało możemy powiedzieć, że impreza przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Lista uczestników, którzy wzięli udział w rajdzie przekroczyła 200 osób, natomiast w parku w Gorzelinie, gdzie znajdowała się meta oraz miał miejsce piknik, bawiło się w sumie około 300 osób.

Na linii startu stanęło dokładnie 230 mieszkańców Gminy Lubin, bijąc rekord z ubiegłorocznej edycji. Miejsce zbiórki, godzinę startu oraz trasę przejazdu każde sołectwo ustaliło indywidualnie. Atrakcją rajdu rowerowego było zdobycie odznak „Znam Gminę Lubin”. Jednak, aby otrzymać brązową bądź srebrną odznakę, trzeba było odwiedzić odpowiednio trzy lub cztery dowolne miejscowości znajdujące się na terenie naszej gminy i zebrać potwierdzenia na swojej karcie od sołtysów danej miejscowości.

Pierwsi cykliści pojawili się na mecie w parku w Gorzelinie już około godziny 14.00. Jednak, jak mówią sami uczestnicy, nie chodziło o to, aby jak najszybciej przejechać trasę.

– Wybraliśmy się na rajd, bo bardzo lubimy jeździć na rowerach. Nie ma możliwości przyjrzeć się naturze z bliska jadąc samochodem. Przejażdżka na rowerze gwarantuje nam, że możemy choćby poczuć zapach kwitnących kwiatów, a przy okazji mamy frajdę z jazdy na rowerze – mówią Ewelina i Marta.

Na linii mety, członkowie PTTK Oddział w Lubinie na bieżąco weryfikowali potwierdzenia uczestników i wręczali rowerzystom odznaki „Znam Gminę Lubin”.

W imieniu Wójta Gminy Lubin, kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Urzędu Gminy Lubin, Alfred Pilch uroczyście przywitał wszystkich uczestników imprezy i zaprosił do dalszej zabawy.

W klimat pikniku wprowadził zespół „Zachęta” z Zimnej Wody prezentując specjalnie na tę okazję dobrany repertuar turystyczny. Popołudnie wypełniły konkursy i zabawy prowadzone przez członków PTTK oraz animacje dla najmłodszych, a wszystko przeplatane występami wokalnymi pań z Zimnej Wody.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach zabawy przygotowano gigantyczną dmuchaną zjeżdżalnię, było malowanie twarzy oraz puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Z kolei wśród starszych dużym zainteresowaniem cieszyły konkursy m.in. konkurencja Żółw, która polegała na tym, aby jak najwolniej dojechać do celu. Pierwsze miejsce zdobyła Martyna Szczypczyk, drugi był Igor Baus, a trzecie miejsce przypadło Szymonowi Boniewskiemu.

W konkurencji Rzut podkową najlepsza okazała się Zosia Niewadzi, drugi był Kacper Skobel, a miejsce trzecie zdobył Kacper Rękawiczny.

Z kolei w konkursie jazda slalomem zwyciężył Marek Pazoła, drugą pozycję zajął Oskar Kocik, a trzecią – Miłosz Konera.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast pośród uczestników rajdu rozlosowano łącznie 30 upominków.

Na tych, którzy zgłodnieli, czekała prawdziwa grochówka oraz kiełbaski z grilla. Atrakcją, nie tylko dla najmłodszych, okazała się cukrowa wata, którą częstował wszystkich sołtys Księginic.

Ogromna frekwencja podczas II Gminnego Rajdu Rowerowego sprawiła, że już planowana jest kolejna edycja. Na ten moment możemy zdradzić, że podczas rajdu zatytułowanego „Szlakiem Jakuba” będzie można zdobyć tym razem złotą odznakę…

Organizatorem II Rajdu Rowerowego była Gmina Lubin. Współorganizatorem było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Zagłębie Miedziowe” w Lubinie.