Puchar starosty w strzeleniu dla mieszkanki Raszowej

SONY DSC

Malwina Słowikowska z Raszowej zwyciężyła w konkurencji karabin sportowy kobieta podczas XXII STRZELECKICH MISTRZOSTW POWIATU LUBIŃSKIEGO, które odbyły się na strzelnicy sportowej  „Przylesie” w Lubinie. Trzecie miejsce w tej konkurencji przypadło mieszkance Księginic Irenie Szmagier.

W zawodach udział wzięło 34 zawodniczek i zawodników z naszego powiatu, którzy walczyli  o puchary Starosty Lubińskiego Adama Myrdy i o  tytuły mistrzów w strzelaniu z broni kulowej na rok 2016. Zawodniczki i zawodnicy startowali w konkurencjach karabin i pistolet sportowy oddając po 30 strzałów ocenianych. Wynik uzyskany decydował o zajętym miejscu indywidualnym w konkurencji.

Najlepszymi zawodnikami Gminy Lubin byli: Michał Chudy z sołectwa Czerniec (karabin) oraz Krzysztof Lewicki z sołectwa Księginic (pistolet sportowy), którzy otrzymali okazałe puchary wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana.

Wręczenia pucharów, medali oraz dyplomów ufundowanych Starostę Lubińskiego Adama Myrdę oraz wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana i burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyłę  dokonał przedstawiciel Starosty Pan Mariusz Gruszczyński wraz z prezes Zarządu Rejonowego LOK Andrzejem Drogoszem.

Organizator zawodów pragnie serdecznie podziękować Szefom samorządów naszego powiatu za pomoc w ich organizacji i znaczący udział w kosztach ich organizacji.

Najbliższe zawody strzeleckie organizowane przez lubiński LOK to zawody Sołeckie Gminy Lubin o Puchar Wójta Tadeusza Kielana, które rozegrane zostaną 25.09.

Kolejne to  zawody barbórkowe Oddziału ZG „Lubin” o Puchar Dyrektora Oddziału, ich termin i miejsce to 9.10.2015 r. na strzelnicy „Przylesie”.

Wyniki końcowe:

W konkurencji karabin dowolny mężczyzn:

1. Michał Antoniuk – 282 pkt.
  2. Damian Zima – 274 pkt.
  3. Krzysztof Stępień – 272 pkt.
  4. Roland Starzyński – 271 pkt.
  5. Stanisław Paczkowski – 270 pkt.

W pistolet sportowym mężczyzn:

1. Tomasz Pawelczyk – 260 pkt.
  2. Tadeusz Białocki – 254 pkt.
  3. Władysław Mika – 253 pkt.
  4. Radosław Pilut – 245 pkt
  5. Jan Czerwiński – 233 pkt.

W konkurencji pistolet sportowy kobiet :

1. Natalia Nowak – 277 pkt.
  2. Marzena Kosydor – 19 pkt.

W konkurencji karabin sportowy kobiet :

1. Malwina Słowikowska – 213 pkt. – Raszowa
  2. Anna Kosobucka – 188pkt.
  3. Irena Szmagier – 145 pkt.