Przystanek przy ul Malinowej w Oborze zlikwidowany

Decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu na ulicy Malinowej w Oborze musi zostać przywrócony ruch dwukierunkowy, a co za tym idzie likwidacji ulega znajdujący się tam przystanek komunikacji zbiorowej.

O ten przystanek zabiegali mieszkańcy. Gmina Lubin przygotowała stosowny projekt organizacji ruchu, który został zatwierdzony przez Starostwo Powiatowe w Lubinie. Wiązało się to ze zmianą kwalifikacji ulicy z dwukierunkowej na jednokierunkową ponieważ jest ona zbyt wąska, by mijały się tam dwa duże pojazdy.

Nie wszystkich to rozwiązanie usatysfakcjonowało, zwłaszcza mieszkańcy pobliskiej ul. Jagodowej skarżyli się na uciążliwy objazd. Sprawa znalazła swój finał przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, którego decyzja nakazuje przywrócenie w tym miejscu ruchu dwukierunkowego, co wyklucza zlokalizowanie tam przystanku autobusowego. Najbliższy znajduje się dopiero na ulicy  Lubińskiej.

– Zdajemy sobie sprawę, że dużej cześć mieszkańców takie rozwiązanie istotnie utrudnia życie, ponieważ wiąże się z pokonywaniem dużych odległości. Z wyrokami sądu jednak się nie dyskutuje. Mogę jedynie zapewnić, że szukamy rozwiązania, które będzie akceptowalne zarówno dla mieszkańców korzystających z komunikacji zbiorowej, jak i własnych środków transportu – zapewnia Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Przystanek przy ul. Malinowej wyłączony został od 4 września do odwołania, najbliższy przystanek w kierunku Lubina znajduje się przy ul. Lubińskiej 11 dla linii 1, 7 oraz w okolicy cmentarza dla linii 3B i 4.

(MG)

Stwierdzenie nieważności organizacji ruchu: Obora, Malinowa- wyłączenie