Przyczyny śmierci małżeństwa z Księginic nadal niejasne

ksieginice1Wyniki badań toksykologicznych i histopatologicznych przyniosą jednoznaczną odpowiedź na pytanie, co było przyczyną śmierci małżeństwa z Księginic. Przeprowadzona w czwartek sekcja zwłok nie wskazała powodu zgonu.

Dowody zgromadzone przez śledczych na miejscu zdarzenia, jak również przeprowadzona sekcja wskazują na samobójstwo. Nie jest to jednak do końca jednoznaczne. Biegły, specjalista Akademii Medycznej w Poznaniu nie stwierdził fizycznych obrażeń ciała, które mogłyby wskazywać np. na uduszenie, wykluczył także działanie osób trzecich, ale przyczyny śmierci nie określił.

– W dalszym ciągu podejrzewamy,  że przyczyną zgonu było samobójstwo – wyjaśnia Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Para prowadziła w Lubinie aptekę, jeśli więc było to rzeczywiście samobójstwo, z całą pewnością małżeństwo posiadało wiedzą, jakie środki farmakologiczne są w stanie odebrać im życie.

Zwłoki mieszkańców Księginic, znaleziono przed tygodniem w wynajmowanym przez nich domu. Policja pojawiła się na miejscu po otrzymaniu zgłoszenia od osób, które zaniepokoił brak kontaktu z małżeństwem od dłuższego już czasu.

Wyniki badań toksykologicznych i histopatologicznych znane będą za kilka tygodni.

(MG/FOT.LUBIN.PL)