Przez żołądek do… portfela

dscf3656Sukcesem zakończyła się akcja charytatywna dla Domu Samotnej Matki w Pobiednej. Podczas IX edycji imprezy Lubińskie Betlejem w Lubinie przeprowadzono zbiórkę na dofinansowanie zakupu placu zabaw dla dzieci z Pobiednej. Pieniądze udało się zebrać m.in. dzięki pysznej grochówce.

Komitet Społeczny powołany przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku po raz kolejny organizował akcję charytatywną na rzecz Domu Samotnych Matek w Pobiednej w Górach Izerskich.

– Wierzymy w dobrą wolę ludzi, którzy swoją szlachetną postawą dają wiarę i nadzieję innym w przezwyciężaniu trudnej sytuacji losowej, w której obecnie się znaleźli – mówi ks. Kazimierz Rapacz, Proboszcz Parafii w Chróstniku.

Podczas IX Lubińskiego Betlejem organizatorzy akcji serwowali posiłki z kuchni polowej.

– Ogromnym wzięciem cieszyła się nasza grochówka. Udało nam się pozyskać dobrowolne środki finansowe, dzięki którym możemy już zakupić huśtawkę i bujak dla dzieci – mówi Agnieszka Czubak – jedna z organizatorek zbiórki.

W akcję charytatywną na rzecz Domu Samotnych Matek w Pobiednej zaangażowała się także po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele uzbierali mnóstwo niezbędnych artykułów pierwszej potrzeby, oraz kosmetyków, gier i zabawek dla dzieci.

Potrzeby ośrodka w Pobiednej są jednak olbrzymie. Obiekt wymaga także wielu prac budowlanych. Dzięki dobrej woli parafian m.in. z Chróstnika i Krzeczyna Wielkiego trafiły tam już materiały budowlane, sprzęt AGD, wyposażenie kuchni oraz artykuły szkolne dla dzieci.

Do adwentowej zbiórki aktywnie włączyli się także mieszkańcy Chróstnika, Krzeczyna Wielkiego, Raszówki i Lubina. Transport z darami już wyruszył do Domu Samotnej Matki w Pobiednej.