Przejazd zamknięty do połowy lutego

Po raz drugi, na wniosek wykonawcy remontu linii kolejowej przedłużono termin wznowienia ruchu na drodze krajowej nr 3. Tym samym do 15 lutego przedłużono zamknięcie przejazdu kolejowego na ulicy Legnickiej w Lubinie.

Najpierw do 7 lutego, teraz już do 15 lutego przedłużono zamknięcie przejazdu kolejowego na ulicy Legnickiej w Lubinie. Jest to spowodowane ostatnimi mrozami i opadami śniegu, które uniemożliwiły wykonanie niektórych prac. W związku z tym  obowiązują dotychczasowe objazdy i zmiany kursów komunikacji miejskiej linii 5 i 105.

Przypomnijmy, że zamknięcie drogi ma związek z trwającym od ubiegłego roku remontem linii kolejowej Legnica-Rudna Gwizdanów. Przez ponad dwa ostatnie tygodnie stycznia remontowano nawierzchnię  torowo-drogowej na drodze krajowej nr 3. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Torpol  S.A. z Poznania. To na jej wniosek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła w tym okresie tymczasową organizację ruchu.  Wyjazd ulicą Legnicą z Lubina  do Chróstnika nadal jest niemożliwy. Objazd prowadzi Aleją Generała Maczka, ulicą Chocianowską, węzeł Lubin Zachód trasy S3 , do węzła Lubin Południe. Objazd jest zaznaczony na mapce.

W związku z tym nastąpiły także zmiany w kursowaniu linii 5 i 105 polegające na przekierowaniu ruchu autobusów objazdem od strony Krzeczyna Wielkiego przy wykorzystaniu drogi szybkiego ruchu S3. Tym samym dla linii 5 wyłączone zostały przystanki: Legnicka, NŻ Energetyka a dla linii 105 wyłączono przystanki: Legnicka, NŻ Energetyka oraz NŻ Toyota.

(SR)