Przegląd Teatralny w wykonaniu mieszkańców Gminy Lubin !

Zapraszamy na prezentacje aktorskie naszych znajomych, przyjaciół i  sąsiadów, którzy brali udział w specjalnych warsztatach teatralnych w ramach projektu „Wybieram teatr”. Teraz jak profesjonalni aktorzy zaprezentują się na scenach świetlic w: Zimnej Wodzie, Krzeczynie Małym, Chróstniku i Oborze.  Pierwszy spektakl już dziś !
Czekający nas Przegląd Teatralny  to spektakle zrealizowane w ramach projektu „Wybieram Teatr” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, który jest realizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin od sierpnia do grudnia 2018r. Uczestniczyły w nim dzieci, młodzież i dorośli z Gminy Lubin.

Teraz  będziemy mogli zobaczyć prezentacje aktorskie naszych znajomych, przyjaciół, sąsiadów z naszej gminy. Spektakle będą prezentowane w kilku miejscowościach. Zachęcamy do licznego udziału!

Zimna Woda – 14 grudnia /piątek/, g. 18.00 – „Nowe korzenie”

Krzeczyn Mały- 16 grudnia /niedziela/, g. 15.00 – „Ręce do góry”

Chróstnik – 16 grudnia/niedziela/, g. 18.00 – „Jeleń”

Obora – 18 grudnia  /wtorek/, g. 18.00 – „Papierowy ptak”

Wystąpią:

ZWYLKI LUDZIE z Zimnej Wody – dramat – grupa mieszana /dzieci, młodzież, dorośli/.

KABARET ALE BABY i Przyjaciele – komedia kryminalna – grupa dorosła.

Mieszkańcy z Chróstnika – interpretacja twórczości S. Mrożka –- grupa dorosła.

TEATR TAŃCA – grupa taneczna OKGL – teatr plastyczny – dzieci.

TEATR DLA WAS – grupa teatralna OKGL – dzieci i młodzież.

Dzięki projektowi „Wybieram teatr” mieszkańcy Gminy Lubin mogli uczestniczyć w edukacyjnych warsztatach teatralnych zorganizowanych w porozumieniu z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Warsztaty poprowadzili zawodowi aktorzy, profesjonaliści w swojej dziedzinie, m.in.: Krzysztof Franieczek, Aldona Struzik, Michał Chorosiński, Dariusz Bereski, Marcin Piejaś, Martyna Witkowska, Agata Śkowrońska. Wskazali zainteresowanym kierunek pracy nad sobą,  pokazali jak wiele zaangażowania  wymaga odpowiednia interpretacja  przekazywanej treści, jak wywołać u widza wzruszenie, nastrój, śmiech, płacz, strach…

Ta oferta edukacyjna, pozwoliła rozwijać wspólne pasje i zainteresowania. To projekt, który udowodnił, że wszyscy, niezależnie od wieku, w jakimś stopniu jesteśmy aktorami i odgrywamy różne role w życiu codziennym, często nieświadomie wykorzystując swoje możliwości aktorskie, o których nie mamy pojęcia. Zapraszamy serdecznie na spektakle!

(MK)