Przedszkolny Regionalny Przegląd Tańca Ludowego w Raszówce

Krakowiak, polonez i wiązanka tańców górnośląskich – VI Przedszkolny Regionalny Przegląd Tańca Ludowego na długo pozostanie w pamięci publiczności. Dzieci w barwnych, oryginalnych strojach zaprezentowały tańce ludowe na najwyższym poziomie. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce.

Przegląd uroczyście zainaugurowała dyrektor placówki Katarzyna Foryś, która powitała jury, przybyłych gości i najmłodszych wykonawców. Podczas przeglądu dzieci przedstawiły tańce ludowe takie jak: polonez, krakowiak, czy polka. Można było także zobaczyć wiązankę tańców górnośląskich, jak również Laboga dziewczyny oraz grozik.

Celem przeglądu jest prezentacja tradycji, zwyczajów ludowych, poznawanie kultur wielu regionów Polski, a także propagowanie sztuki i muzyki ludowej wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

Na scenie umiejętności taneczne prezentowały dzieci z przedszkoli z Legnicy, Lubina i Świdnicy, a także zespoły reprezentujące Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce, który przygotowały Maria Doniec i Katarzyna Jankowy. Przegląd prowadziła Małgorzata Stachowska- Socha.

Maluchy zatańczyły z wielkim zaangażowaniem i radością. W nagrodę za wspaniałe wykonanie, dzieci otrzymały dyplomy i statuetki. Nauczycielki natomiast, za profesjonalne przygotowanie przedszkolaków do przeglądu otrzymały podziękowania.

W jury zasiadły:

Izabela Świderska – Prezes Stowarzyszenia „Ziemia Legnicka” zespołu ludowego,

Renata Dąbrowska – Wiceprezes Stowarzyszenia „Ziemia Legnicka”– zespołu ludowego

Katarzyna Foryś- Dyrektor Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce

(mat. Organizatora, JW)