Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce przyłączyło się do udziału w ogólnopolskiej akcji świątecznej „Szlachetna Paczka”

20000101_043854Okres przedświąteczny to szczególny czas, kiedy ludzkie serca otwierają się na krzywdę i bezradność drugiego człowieka. Nasze przedszkole od zawsze angażowało się w pomoc charytatywną. Dlatego w tym roku wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji świątecznej „Szlachetna Paczka”, która jest skierowana do osób najbardziej potrzebujących z najbliższej okolicy.

Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce objęło pomocą potrzebującą rodzinę z Lubina – babcię samotnie wychowującą dwoje wnucząt. Wśród najważniejszych potrzeb rodziny znalazły się żywność i słodycze, ubrania, ręczniki, komplety pościeli, środki czystości, a także największe pragnienia – wymarzone przez starszą Panią mikser i torebkę, MP3 dla wnuka oraz bransoletka dla wnuczki.

13 grudnia przewodniczący Rady Rodziców – Pan Tadeusz Rzempowski wraz z dziećmi
i nauczycielkami z przedszkola zawiózł paczkę do punktu „Szlachetnej Paczki” w Lubinie. Wszyscy wraz z wolontariuszką osobiście udali się do domu potrzebujących. Członkowie obdarowanej rodziny nie kryli łez szczęścia i otwarcie okazywali ogromne wzruszenie. Babcia nie mogła uwierzyć, że na jej rodzinę spłynęło tyle dobroci – w końcu bez trudu będzie mogła piec pyszne ciasta. Natomiast wnuczęta nie kryły wzruszenia na widok podarunków, które były ich najskrytszymi marzeniami.

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka, jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie pomocną dłoń” – słowa Jana Pawła II są przepiękną puentą dla ogólnopolskiej akcji świątecznej „Szlachetna Paczka.”

Katarzyna Foryś , dyrektor Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom – Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom oraz całej społeczności przedszkola, którzy przyczynili się do zebrania darów, a co za tym idzie do spełnienia marzeń jednej z rodzin. Tak niewiele trzeba , aby sprawić radość innym. Otwartość ludzkich serc, tych dużych i tych malutkich sprawiła,
że potrzebujący ludzie otrzymali podarunki, na które sami nie mogliby sobie pozwolić.

Wybrana przez nas rodzina otrzymała wsparcie materialne, uwierzyła w ludzi i ich pomocną dłoń, nam pozostaje radość , że mogliśmy uczestniczyć w tak pięknej akcji, która uczy , kształtuje
i rozwija u naszych przedszkolaków szlachetne cechy: wrażliwość na ludzką krzywdę, empatię oraz tak po prostu chęć i czerpanie radości z pomagania innym.

(oprac. Przedszkole w Raszówce)