Przedszkolaki uczciły 100-lecie niepodległości Polski

W Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce w wyjątkowej formie i przepięknej oprawie uczczono setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci doskonale poradziły sobie z trudnymi rolami, pokazując za pomocą symboli, słów, muzyki i tańca – najbardziej bolesne karty naszej historii ale i będącą ich następstwem radość zwycięstwa.

Marszałek Józef Piłsudski, żołnierze, ale i Polska spętana w kajdany zaborców – to bohaterowie montażu słowno-muzyczno-historycznego przygotowanego przez dzieci oraz grono pedagogiczne Przedszkola w Raszówce. Wszystko przeplatane najpiękniejszymi polskimi pieśniami, które mali artyści śpiewali wspólnie z publicznością, obdarowaną specjalnymi śpiewnikami.

– Dziękuję dzieciom za wspaniały występ, a nauczycielom za ogromny wysiłek, zaangażowanie i ciężką pracę w przygotowanie obchodów stulecia niepodległości Polski, bo było to z pewnością wielkie wyzwanie organizacyjne – mówiła Katarzyna Foryś, dyrektor przedszkola.

W ten historyczny spektakl zaangażowane zostały wszystkie dzieci, uczęszczające do przedszkola w Raszówce. Obchody 100 –lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowane zostały także w oddziale zamiejscowym przedszkola w Lubinie. (MG)