Przedszkolaki przywitały jesień…

14407876_1188753554530549_635044053_oW Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce uroczyście powitano Panią Jesień. Było pięknie, wesoło i kolorowo. Dzieci wspólnie z gościem – Panią Jesień, rozmawiały o zmianach, które można zaobserwować o tej porze roku w przyrodzie. Poznawały dary jesieni, rozwiązywały zagadki i recytowały wierszyki o tematyce jesiennej. Podczas zajęć plastycznych w grupach, dzieci wykonały jesienne prace, które wzbogaciły przedszkolną galerię. Nie zabrakło również  piosenek, jak również tańców na pożegnanie lata.  Pani Jesień odwiedziła wszystkie przedszkolne sale i pomieszczenia, ogłaszając, że przejmuje we władanie świat przyrody.

Po spotkaniu z Panią Jesień, dwie najstarsze grupy wybrały się na spacer do pobliskiego lasu, aby podziwiać zmiany zachodzące w przyrodzie. Podczas pieszej wycieczki dzieci zbierały kasztany, żołędzie, szyszki, liście oraz jarzębinę, które umieściły w kącikach przyrody, a potem w ciszy słuchały odgłosów lasu i szumu wiatru w koronach drzew.

Pani Marysia opowiedziała o zwierzętach mieszkających w lesie, które już zaczynają robić zimowe zapasy. Dzieci z niecierpliwością czekają na następną wycieczkę, kiedy Pani jesień rozgości się już na dobre…

„Pierwsze liście zerwał wiatr i ze sobą niesie
i to właśnie pierwszy znak, że nadeszła jesień”.  

(oprac. Gminne Przedszkole w Raszówce)