Przedłużono zamknięcie przejazdu kolejowego na ulicy Legnickiej w Lubinie

Do 7 lutego przedłużono zamknięcie przejazdu kolejowego na ulicy Legnickiej w Lubinie. Jest to spowodowane ostatnimi mrozami i opadami śniegu, które uniemożliwiły wykonanie niektórych prac. W związku z tym  obowiązują dotychczasowe objazdy i zmiany kursów komunikacji miejskiej linii 5 i 105.

Przypomnijmy, że zamknięcie drogi ma związek z trwającym od ubiegłego roku remontem linii kolejowej Legnica-Rudna Gwizdanów. Przez ponad dwa ostatnie tygodnie stycznia remontowano nawierzchnię  torowo-drogowej na drodze krajowej nr 3. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Torpol  S.A. z Poznania. To na jej wniosek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła w tym okresie tymczasową organizację ruchu.  Wyjazd ulicą Legnicą z Lubina  do Chróstnika nadal jest niemożliwy. Objazd prowadzi Aleją Generała Maczka, ulicą Chocianowską, węzeł Lubin Zachód trasy S3 , do węzła Lubin Południe.

W związku z tym nastąpiły także zmiany w kursowaniu linii 5 i 105 polegające na przekierowaniu ruchu autobusów objazdem od strony Krzeczyna Wielkiego przy wykorzystaniu drogi szybkiego ruchu S3. Tym samym dla linii 5 wyłączone zostały przystanki: Legnicka, NŻ Energetyka a dla linii 105 wyłączono przystanki: Legnicka, NŻ Energetyka oraz NŻ Toyota.

(SR)