Projekt E-SENIOR 65+

Gmina Lubin złożyła deklarację udziału w ogólnopolskim projekcie E-SENIOR 65+. Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Centrum Projektów Polska Cyfrowa, a  jego celem jest przeszkolenie seniorów w zakresie korzystania z internetu w życiu codziennym.

Udział w projekcie pozwoli uatrakcyjnić zajęcia komputerowe dla seniorów realizowane w ramach Akademii Senioralnej Gminy Lubin. Możliwe będzie zorganizowanie większej liczby zajęć, jak również pozyskanie sprzętu mobilnego w postaci notebooków czy tabletów, na których starsze osoby z terenu Gminy Lubin będą mogły doskonalić swoje umiejętności wykorzystania technik IT.

– Zainteresowanie zajęciami informatycznymi w ramach Akademii Senioralnej jest bardzo duże, dlatego chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców staramy się tę ofertę uatrakcyjnić. Zakwalifikowanie się do programu E-SENIOR 65+  byłoby dużym sukcesem, ponieważ oprócz dodatkowych warsztatów zyskalibyśmy nowoczesny sprzęt komputerowy, który służyłby seniorom  – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Szkolenia z  korzystania z Internetu w codziennym życiu mają być prowadzone przez Fundację LUXERITAS. Czas trwania projektu wynosi 3 lata.

Akces przystąpienia do programu złożony został za pośrednictwem Ośrodka Kultury Gminy Lubin, prowadzącego Akademię Senioralną.

(RO/MG)