Projekt „Dla wszystkich” już trwa!

Za nami dwa z pośród siedmiu spotkań integracyjnych organizowanych przez nieformalna grupę „Aktywni Razem” oraz Fundację „Bezpiecznie”.

Inauguracja projektu miała miejsce 3 lipca 2015 w Osieku i nosiła nazwę „Poznajmy się”. Na zajęciach zorganizowanych w Osieku mogliśmy się poznać głównie poprzez zabawę. Były gry, zadania, skecze, śpiew i mnóstwo radości. Niektórzy odkryli przed nami swój talent wokalno-artystyczny, a w podsumowaniu okazało się iż mimo różnicy wieku i płci uczestnicy spotkania mają ze sobą wiele wspólnego np. zainteresowania, hobby, czy tożsame cechy charakteru.

W sobotę 18-07-2015 braliśmy udział w rajdzie rowerowym. Mieszkańcy Osieka, Miroszowic, Czerńca, Dąbrowy Górnej i chętni Lubinianie wystartowali o godzinie 16:00 z pod miroszowickiej świetlicy. Trasa rajdu prowadziła przez Czerniec, Siedlce aż na boisko w Dąbrowie Górnej, gdzie na zakończenie rajdu odbyło się ognisko na którym piekliśmy kiełbaski. Cały rajd był urozmaicony poprzez możliwość wzięcia udziału w zabawie „Geocaching”, a więc grze polegającej na szukaniu skarbów. Liderka „Lubin – Team” wyjaśniła nam zasady gry, opowiedziała o grze i jej idei, a potem przy pomocy GPS staraliśmy się odnaleźć skrytki. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

Obydwa spotkania poszerzyły horyzonty uczestników. Każdy z powodzeniem przyzna, że bawił się doskonale. W zajęciach i rajdzie łącznie wzięło udział ponad 50 osób z różnych kategorii wiekowych (4-60+), co potwierdza główną tezę organizatorów, że można się świetnie bawić miedzy-pokoleniowo. Poniżej fotorelacja.

Kolejne spotkanie odbędzie się 5 września w Chróstniku o godz. 16:00 – i będą to „Rodzinne Zajęcia sportowe”, na które organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych!

(JP)