Pracowita majówka Łuczników z Raszówki

W dniach 19-20 maja odbyły się dwa turnieje łucznicze w Ścinawce Średniej i we Wrocławiu, w których uczestniczyli łucznicy Gminy Lubin, trenujący w LZS SKS Raszówka.

W Ścinawce Średniej 16 zawodników  LZS SKS Raszówka brało udział w Turnieju Łuczniczym Dzieci i Młodzików o Puchar Gór Stołowych w Łucznictwie oraz II Rundzie Ligi Młodzików. W turnieju tym najlepiej wypadł Bartek Piotrowiak, który zajął pierwsze miejsce w kategorii Apacz chłopców, w tej samej kategorii Karol Wachowski był czwarty, a Hania Kożewnikow trzecia wśród dziewczynek. W kategorii Orlik Kuba Olech był drugi a Hubert Wachowski czwarty. Mateusz Musiatowicz był czwarty wśród Młodzików, a Magdalena Sieradzka szósta wśród młodziczek. Drużyna młodzików w składzie: Mateusz Musiatowicz, Kuba Wójcik, Aleksy Gierulskim była trzecia, a młodziczek w składzie Magdalena Sieradzka, Iza Kożewnikow, Hanna Sieradzka piąta.

We Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łucznictwie wstartowała 12 osobowa ekipa łuczników z LZS SKS Raszówka. Najlepiej wypadł ośmioletni Karol Wachowski, który był pierwszy w kategorii Apacz, zwycięzca ze Ścinawki Bartek Piotrowiak czwarty, a Staś Lubryka szósty. Wśród dziewczynek w kategorii Apacz Ewa Kuklińska była czwarta a Hania Kożewnikow piąta. W kategorii Orlik Hubert Wachowski był czwarty. Bardzo dobrze spisali się w WOM Młodzicy, z których Magdalena Sieradzka była druga wśród dziewcząt, a Mateusz Musiatowicz trzeci wśród chłopców. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce i tak Iza Kożewnikow szóste, Hania Sieradzka siódme wśród dziewcząt, Aleksy Gierulski piąte a Kuba Wójcik szóste wśród chłopców. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Klubów Dolnego i Górnego Śląska.

(JD)