Praca dla opiekunów i opiekunek osób starszych – projekt mobilnej rekrutacji w Lubinie

mapka_mobilna_rekrutacjaJuż w najbliższy czwartek, 19 maja, mieszkańcy Lubina i okolic będą mieli okazję zapoznać się z ofertami legalnej pracy za granicą. W ramach projektu tzw. mobilnej rekrutacji, nasze miasto odwiedzą przedstawiciele polskiej firmy poszukującej kandydatów do pracy w charakterze opiekuna i opiekunki osoby starszej.

Coraz więcej Polek i Polaków pracuje legalnie za granicą w charakterze opiekuna osoby starszej. Głównym celem ich wyjazdów są Niemcy i Wlk. Brytania. Chcąc przybliżyć oferty legalnej pracy potencjalnym zainteresowanym, Promedica24, największa w Polsce firma świadcząca legalne usługi opiekuńcze za granicą, organizuje projekt mobilnej rekrutacji. W wielu miastach Polski pojawią się firmowe busy, w których wykwalifikowani rekruterzy przedstawią oferty pracy za granicą i podpowiedzą, w jaki sposób poszukać swojej szansy na aktywizację zawodową. Oferta kierowana jest do osób w średnim wieku, które z różnych przyczyn nie mogą znaleźć płatnego zajęcia. Projekt mobilnej rekrutacji ma charakter ogólnopolski, jednak jego obecna edycja odbywa się na terenie województw: opolskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

W Lubinie można będzie spotkać przedstawicieli Promedica24 poruszających się specjalnym, oznakowanym busem i zapoznać z ofertami legalnej pracy za granicą w charakterze opiekunki osób starszych. Przedstawiciele firmy podkreślają, że pomysł powstał w odpowiedzi na potrzeby osób mających trudności z dojazdem
do najbliższego oddziału firmy, a są zainteresowane współpracą i wyjazdem do legalnej pracy za granicą.
W założeniu bus ma docierać do wielu miejscowości i ułatwić kontakt z firmą. Podczas akcji, Promedica24 będzie szukała opiekunek/ów osób starszych, które podejmą się pracy w Niemczech, Anglii lub w Polsce. W tym roku Promedica24 planuje odwiedzić ponad kilkadziesiąt miejscowości.

Każdy zainteresowany pracą za granicą może zapoznać się z warunkami zatrudnienia oraz charakterystyką zawodu opiekuna/ki osób starszych. Profesjonalni rekruterzy odpowiedzą na wszystkie pytania i przybliżą charakter pracy za granicą. Oczywiście w przypadku wyjazdu do Niemiec, czy do Wlk. Brytanii, kluczową kwestią jest znajomość języka obcego, przynajmniej na poziomie komunikatywnym oraz doświadczenie w opiece
nad drugą osobą. Firma docenia osoby opiekujące się członkami swojej rodziny. O pracę mogą starać się także osoby bez wskazanych umiejętności, ponieważ firma organizuje liczne kursy językowe i szkolenia z zakresu opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. Jeżeli chętny do współpracy spełnia wszystkie wymogi, to umowę można podpisać od razu na miejscu, legitymując się dokumentem tożsamości.

Bus będzie czekał na zainteresowanych w Lubinie, w czwartek, 19 maja, obok Cuprum Arena, przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20, w godz. 9-17.  Więcej na stronie: https://promedica24.com.pl/aktualnosci/?details=rusza-mobilna-rekrutacja