Pożar w Kłopotowie – strażacy liczą straty

Ponad pięć dni 147 strażaków gasiło pożar składowiska w Kłopotowie pod Lubinem. Właściciele obiektu, straty wstępnie oszacowali na blisko 100 tys. złotych. Strażacy liczą koszty, jakie ponieśli podczas całej akcji gaśniczej.

Pożar gaszono od poniedziałkowego poranka aż do godziny 20 w piątek. W sumie w akcji wzięło udział 40 wozów gaśniczych z terenu powiatu lubińskiego i ościennych gmin.

– Była to żmudna praca,  akcję utrudniała pogoda. Był to największy pożar od kilku lat w powiecie lubińskim i drugi w tym roku na terenie składowiska w Kłopotowie- mówi Marek Kamiński, z-ca komendanta PSP w Lubinie.

W sumie spaliło się 3000 metrów kwadratowych składowiska. Specjalnie powołany zespół szacuje koszty, jakie ponieśli strażacy podczas akcji.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który jest organem kontrolującym działalność tego typu przedsiębiorstwa przeprowadził kontrolę, w której uczestniczył pracownik Starostwa Powiatowego w Lubinie.  W zależności od jej wyników podjęte zostaną odpowiednie kroki i wyciągnięte ewentualne konsekwencje. Przypomnijmy, że starostwo powiatowe, które wydało pozwolenie na prowadzenie tej działalności, może ją również cofnąć.

(SZAT)