Pożar autobusu w Osieku

AutobusDziś rano zapalił się tył autobusu linii 104. Ogień pojawił się w chwili, gdy autobus podjechał na pętlę przy ul. św. Katarzyny w Osieku.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ponieważ kierowca szybko ewakuował wszystkich pasażerów. Następnie próbował ugasić pożar przy pomocy znajdującej się na wyposażeniu autobusu gaśnicy. Niestety, nie obyło się bez interwencji strażaków.

– Na miejsce pojechały dwa zastępy straży pożarnej. Paliła się komora silnika, ogień objął też tył przedziału dla pasażerów – relacjonuje brygadier Cezary Olbryś, zastępca komendanta straży pożarnej w Lubinie. – Cała akcja, od odebrania wezwania do powrotu do jednostki, trwała godzinę i dziesięć minut.

Jak informuje Piotr Grzegorzewski, kierownik działu przewozów PKS Lubin, źródło pożaru znajdowało się w komorze silnika, nie wiadomo jednak jeszcze, co było jego przyczyną. Autobus zostanie dokładnie sprawdzony w firmowym warsztacie. Dopiero potem zapadnie decyzja, czy pojazd będzie mógł po remoncie wrócić do ruchu.

(źródło: lubin.pl)