POWIAT LUBIŃSKI. Policja świętuje, prawie setka z awansem

IMG_0044Ich cel to pomoc ludziom w potrzebie, dbałość o bezpieczeństwo i walka z szeroko rozumianą przestępczością. Narażają życie dla dobra obywateli. Policjanci lubińscy, bo o nich mowa, dziś obchodzili swoje święto. Główne uroczystości odbyły się w Centrum Turystyki i Kultury w Rudnej.

3/4 Polaków ma zaufanie do policji – to wynik badania społecznego przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

– Ponad 70% zaufanie wśród społeczeństwa to bardzo dobry wynik. Musimy pamiętać, że zmagamy się z ludźmi, którzy łamią prawo, więc na pewno wszystkim podobać się nie będziemy- mówi insp. Tomasz Miłkowski, z-ca komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu.

Podczas uroczystości odznaczono 6 osób, a 95 otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne. Wśród nich jest komendant lubińskiej policji.

– Systematycznie od wielu lat przestępczość w powiecie lubińskim spada. Nigdy by się to nie udało, gdyby nie ludzie, z którymi pracuję na co dzień- mówi insp. Tomasz Gołaski, komendant lubińskiej komendy policji. Dziś w Rudnej odbyły się główne uroczystości, a w piątek odbędzie się rodzinny festyn policyjny.

Podczas uroczystości było wiele życzeń, kwiatów i podziękowań  od zaproszonych gości, m.in. od wójta Gminy Lubin, Tadeusza Kielana.

– Zbliżające się Święto Policji jest to dzień wyjątkowo doniosły, w którym istnieje szczególna okazja by wyrazić wdzięczność i uznanie funkcjonariuszom Policji oraz wszystkim pracownikom cywilnym, za rzetelną służbę i otwartość na problemy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i spokoju wszystkim mieszkańcom naszej Gminy.

Z tej właśnie okazji proszę przyjąć szczere gratulacje i życzenia, które składam w imieniu własnym i całego samorządu oraz wszystkich mieszkańców Gminy Lubin.

Życzę funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji, sukcesów w wypełnianiu zadań w służbie publicznej, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Przekazuję najlepsze życzenia również Waszym rodzinom i bliskim.

(SZAT)