Powiat dofinansuje remonty dróg na ternie Gminy Lubin

img_0412Zarząd Powiatu Lubińskiego potwierdził swój finansowy udział w remoncie dróg powiatowych na terenie Gminy Lubin. Na sesji Rady Powiatu przedstawiono wstępny harmonogram realizacji inwestycji.

Zgodnie z zawartym przed miesiącem porozumieniem pomiędzy Wójtem Gminy Lubin i Starostą Lubińskim przebudowy dróg realizowane będą w Niemstowie, Księginicach, Składowicach, Szklarach Górnych, Czerńcu i Gorzycy. Inwestycje sfinansowane zostaną ze środków gminy i powiatu.

– To już nie są plany. Te zadania się materializują, ponieważ trwają prace nad dokumentacją techniczną tych inwestycji – mówi Damian Stawikowski,  wicestarosta lubiński.

img_0417

W sesji Rady Powiatu uczestniczyli radni Gminy Lubin Barbara Skórzewska i Paweł Łukasiewicz, którzy przed posiedzeniem przekonywali dziennikarzy, że powiat wycofuje się z inwestycji na terenie Gminy Lubin. Chwilę później okazało się jednak, że ich słowa całkowicie mijają się z prawdą.

Ze środków zewnętrznych zmodernizowane mają zostać droga gminna Miroszowice – Kłopotów oraz drogi w Miłoradzicach i Karczowiskach oraz pomiędzy tymi miejscowościami.

W przypadku drogi Miroszowice – Kłopotów gmina aplikuje samodzielnie, o środki na drogi w Karczowiskach i Miłoradzicach stara się wspólnie z powiatem. Wnioski do programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 złożone zostały w połowie września.

Harmonogram oraz kosztorys inwestycji:

2017 rok

Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Niemstów I etap (1 km) – 2 mln zł (udział powiatu 600 tys. zł)

Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Księginice – 1 mln zł (udział powiatu 300 tys. zł)

Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Składowice – 2 mln zł  (udział powiatu 700  tys. zł)

Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Szklary Górne – 2 mln zł (udział powiatu 700 tys. zł)

2018 r.

Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Czerniec – 3 mln zł (udział powiatu 700 tys. zł)

Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Gorzyca -1 mln (udział powiatu 300 tys. zł)

Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Niemstów II etap 1,5 mln (udział powiatu 500 tys. zł)