Potrójne imieniny w Szklarach Górnych

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów kościoła w Szklarach Górnych była okazją do zorganizowania odpustowego festynu parafialnego. Wierni wraz z sołectwami Szklary Górne, Obora i Szklary Dolne uczcili w ten sposób nie tylko imieniny parafii, ale również proboszcza ks. Pawła Kajla oraz wikarego ks. Piotra Drapiewskiego.

Festyn, który rozpoczął się po uroczystej Eucharystii, był pierwszym, ale jak podkreślają parafianie, na pewno nie ostatnim, takim wydarzeniem.

– W ten sposób możemy podziękować kapłanom za pełnioną posługę, ale i złożyć życzenia, z okazji imienin, które ksiądz proboszcz i wikary obchodzą w tym samym dniu, co patronujący naszemu kościołowi parafialnemu apostołowie – mówił Tomasz Fuczek, radny Gminy Lubin, mieszkaniec Szklar Górnych.

Licznie przybyli mieszkańcy złożyli życzenia zdrowia i pomyślności swoim duszpasterzom. Nie zabrakło dobrego jedzenia i rozrywki. Scenka z popularnego serialu Ranczo pt. „Ławeczka” rozbawiła do łez  zebranych parafian i dostojnych solenizantów.

Był tort, życzenia i prezenty, ale także masa atrakcji dla dzieci, które mogły między innymi pojeździć konno czy poznać zasady pierwszej pomocy.

Proboszcz wraz z wikarym nie ukrywali wzruszenia, ale i radości z niespodzianki przygotowanej przez wiernych w dniu dorocznego odpustu.

– Jestem do głębi ujęty zaangażowaniem organizatorów parafialnego festynu odpustowego i serdecznością, z jaką mieszkańcy wsi traktują nas księży, Pawła i Piotra, od początku naszej obecności w tej wspólnocie. Dla mnie osobiście, to kolejna odsłona ich wielkiego serca i kreatywności, troski o dobro wspólne i hojnej wyobraźni, z jaką udzielają się dla innych. Takie wydarzenia niosą z sobą genialną okazję do integracji lokalnej społeczności, budowania środowiska sprzyjającego wypoczynkowi i zabawie w międzypokoleniowym wydaniu i przełamywaniu stereotypów, które dzielą nas, jedynie wtedy, gdy się nie znamy. Im bliżej siebie jesteśmy, tym więcej możemy uczynić, i dla siebie nawzajem, i dla innych – mówił ksiądz proboszcz Paweł Kajl.

Do parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła oprócz kościoła parafialnego należą kościoły filialne w Oborze, Trzmielowie oraz kaplica mszalna w Szklarach Dolnych. Ksiądz Paweł Kajl został jej proboszczem w 2017 roku. Wcześniej związany był z Salezjańskim Duszpasterstwem Akademickim Most we Wrocławiu, był także nauczycielem katechetą w Zespole Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu

(AI/MG)