Posprzątajmy naszą gminę!

Rusza druga edycja akcji ekologicznej pn. „O naszą gminę dbamy i ją sami sprzątamy 2017”.  Stratujemy 21 sierpnia, a zakończenie akcji zaplanowano 31 października 2017 r.

Na najbardziej zaangażowanych uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

W ubiegłym roku w akcji uczestniczyło 12 sołectw: Dąbrowa Górna, Ustronie, Karczowiska, Krzeczyn Mały, Kłopotów, Osiek, Gogołowice, Miłosna, Obora, Miroszowice, Krzeczyn Wielki wraz ze SP  w Krzeczynie Wielkim oraz Szklary Górne wraz ze SP w Szklarach Górnych.

– Mam nadzieję, że w tym roku uczestników będzie jeszcze więcej. Gorąco namawiam do udziału w akcji ponieważ po pierwsze poprawiamy w ten sposób estetykę naszego najbliższego otoczenia, a po drugie jest to doskonała okazja do integracji mieszkańców – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W akcji uczestniczyć mogą zarówno mieszkańcy, dzieci i młodzież z gminnych placówek oświatowych jak również organizacje. Zachęcamy do udziału w akcji, która z pewnością przyczyni się do uporządkowania środowiska, w którym żyjemy, kształtowania postaw proekologicznych mieszkańców gminy a także wzmocnienia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.

Ubiegłoroczną pierwszą edycję imprezy wygrało Sołectwo Dąbrowa Górna, której reprezentacja w nagrodę wyjechała do ENERGYLANDI w Zatorze. Nagroda sfinansowana została ze środków Gminy Lubin. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Ustronia, a na trzecim uplasowały się Karczowiska.

(MG/referat Gospodarki Komunalnej UG)

DO POBRANIA:

Regulamin akcji ekologicznej 2017

Regulamin akcji ekologicznej 2017

 

 

FOTOGALERIA 2016

Dąbrowa Górna

Ustronie

Karczowiska