Pomoc dla medyków, kontener już stoi

Ratownicy medyczni z Lubina mają już kontener sanitarny, który sfinansowany został ze środków Gminy Lubin. Będą z niego korzystali medycy, którzy mają kontakt z osobami  zarażonymi i podejrzanymi o zarażanie korona wirusem.

Decyzją wójta Tadeusza Kielana w budżecie Gminy Lubin na pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w Lubinie zarezerwowano 50 tys. zł.

Oprócz kontenera zamówione zostały aparaty elektroniczne do mierzenia ciśnienia, wiertarki doszpikowe, ssaki nożne, torby ratownicze i pasy do autopulsu, które wkrótce przekazane zostaną ratownikom medycznym.

– Tylko w ten sposób możemy wyrazić swoją wdzięczność, tym którzy każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie, by otoczyć opieką mieszkańców naszej gminy, naszego powiatu.  Mam nadzieję, że sprzęt, którym przekazujemy  ułatwi pracę ratownikom i poprawi ich bezpieczeństwo – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Pieniądze pochodzą z – uruchomionej decyzją wójta Gminy Lubin – rezerwy celowej na realizację zadań własnych z zakresu zarządzania kryzysowego.