Pomagamy rodakom na Ukrainie

Zeszyty, kolorowa bibuła, kredki, farby, bloki rysunkowe, flamastry i długopisy – to tylko część materiałów szkolnych przekazanych przez Gminę Lubin, która trafi do naszych najmłodszych rodaków mieszkających na Ukrainie. Gmina po raz kolejny włączyła się do akcji Stowarzyszenia „Wspólnota Akademicka” i Państwowej  Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Pomagamy rodakom na Ukrainie, z pamięcią o poległych Kresowiakach”.

– Dzięki w współpracy z PWSZ uczestniczymy w akcji pomocy naszym rodakom na Ukrainie po raz czwarty. To symboliczne wsparcie, ale z relacji uczestników wiemy, jak wiele radości sprawia ono dzieciom w Snitkowie czy Drohoboczu. Całym sercem jesteśmy z nimi, a organizatorom dziękujemy, że możliwość włączenia się do tego projektu – mówi Tadeusz Kielan Kielan, wójt Gminy Lubin.

Wizyta wolontariuszy na Ukrainie potrwa do 13 października.

Dwutygodniowy pobyt na Ukrainie łączy w sobie dwie zaplanowane inicjatywy: kontynuację prac na cmentarzu w Snitkowie oraz podjęcie współpracy z Państwowym Historyczno-Kulturowym Rezerwatem „Nagujewicze” w zakresie ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego. Zebrane i zakupione materiały podarowane zostaną dzieciom i ich rodzinom z Sobotniej Polskiej Szkoły w Drohobyczu, z Nagujewicz oraz ze Snitkowa.

– W kolejną, czwartą już edycję naszego projektu, zaangażowało się wiele podmiotów ze środowiska lokalnego, społeczność akademicka oraz indywidualne osoby. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy –  mówi dr Beata Skwarek, koordynująca akcję wparcia dla Polaków mieszkających na Ukrainie.

(MG)