Polsko- francuska wymiana rodzin

Zespół „Leśne Echo” z wizytą we Francji – luty 2019 r.

Siedmioletnia współpraca Gminy Lubin z francuską Gminą Satonay – Camp przynosi kolejne wymierne efekty. Po spotkaniach oraz rewizytach polskich i francuskich samorządowców, sportowców, zespołów muzycznych organizowana jest wymiana rodzin. Można będzie zobaczyć miasto i okolice, posmakować potraw , uczestniczyć w codziennym życiu, a później w ramach rewizyty pokazać swoją rodzinę, przyjaciół i zwyczaje. Chęć uczestnictwa w takiej wymianie można zgłaszać w Ośrodku Kultury Gminy Lubin.

Wyjazd do naszych przyjaciół z Francji z organizowany jest w terminie od 27 czerwca do 1 lipca 2019 roku. Zgodnie z planami, do naszej partnerskiej gminy Satonay – Camp pojedzie autobus, który może zabrać rodziny lub osoby indywidualne.

– To nasz wspólny pomysł na zbliżenie Polaków i Francuzów. Nie można chyba tego zrobić lepiej, jak poprzez  poznanie się na płaszczyźnie przyjacielskiej i rodzinnej – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.-  Spędzając kilka dni u konkretnej rodziny, która po francuskiej stronie zadeklarowała gościnę,  będzie można zwiedzić miasto i okolic,  zobaczyć choć odrobinę codziennego życia i stać się częścią ich świata. Oczywiście rodziny, które będą gościć we Francji, później zaproszą  francuskich gospodarzy do swoich domów i pokażą im Gminę Lubin.

W ramach polsko-francuskiej współpracy organizowane już były spotkania zespołów muzycznych, sportowców i samorządowców, teraz wymiana rodzin ma umożliwić przełamywanie stereotypów, poznanie i zrozumienie innej mentalności.

Trwają jeszcze zapisy osób, które są chętne do udziału w takiej rodzinnej wymianie. Do 5 kwietnia można się zgłaszać osobiście do Ośrodka Kultury Gminy Lubin ul. Księcia Ludwika I 3, 59-300 Lubin pok. 310 lub mailowo: m.kuciejczyk@okgminalubin.pl

(RED)