Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie udaremnili próbę samobójczą mieszkańca Gminy Lubin. Niemal w ostatniej chwili znaleźli go w lesie ze sznurem, na którym chciał się powiesić. Pierwszą próbę udaremniła partnerka mężczyzny. Kiedy 42 –latek zabrał sznur i uciekł do lasu, kobieta straciła go z oczu i wtedy wystraszona wezwała funkcjonariuszy. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.

Oficer dyżurny lubińskiej komendy odebrał telefon od mieszkanki Gminy Lubin, która poinformowała, że jej partner chce popełnić samobójstwo. Kobieta powiedziała też, że mężczyzna wziął sznur i uciekł do lasu.

Oficer dyżurny natychmiast powiadomił policjantów wydziału prewencji, którzy używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych udali się do wskazanej miejscowości.

– Będąc już na miejscu, funkcjonariusze natychmiast zaczęli przeszukiwać przyległy las. Znaleźli niedoszłego samobójcę idącego między drzewami ze sznurem w ręce – mówi asp. szt. Sylwia Serafin oficer prasowy KPP w Lubinie. – Powiedział policjantom, że chciał popełnić samobójstwo poprzez powieszenie.  Wcześniej napił się alkoholu w celu dodania sobie odwagi. Badanie na jego zawartość wykazało u niego ponad 3 promile.

Patrol przewiózł mężczyznę do jednostki policji. Kiedy desperat wytrzeźwiał, trafił w ręce  lekarza.

(RED)