Policjanci odzyskali samochód skradziony w Gminie Lubin

Lubińscy policjanci odzyskali samochód marki Mercedes, który został skradziony na terenie Gminy Lubin. Zatrzymano 32- letniego mężczyznę podejrzewanego o  paserstwo, który jak się okazało był poszukiwany listem gończym. Policjanci szybko ustalili dane drugiego podejrzanego w tej sprawie 46-latka.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej policji  pracowali nad sprawą kradzieży pojazdu i elektronarzędzi z posesji na terenie Gminy Lubin. Szybka reakcja „kryminalnych” połączona z dobrym rozpoznaniem, doprowadziła do ustalenia sprawcy i miejsca ukrycia skradzionego mienia. Pojazd funkcjonariusze ujawnili na terenach leśnych powiatu lubińskiego.

W ciągu dwóch dni od przyjęcia zgłoszenia, funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 32-letniego mężczyznę, mieszkańca woj. warmińsko-mazurskiego  podejrzewanego o paserstwo samochodu marki Mercedes. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że zatrzymany poszukiwany jest listem gończym.

Policjanci szybko ustalili dane drugiego sprawcy, którym okazał się 46 – letni mieszkaniec Lubina. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 32-latek będzie odpowiadał za paserstwo, natomiast jego starszy kolega za kradzież z włamaniem. Z uwagi na to, że mężczyźni popełnili to przestępstwo w warunkach recydywy, może im grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Odzyskany pojazd i część skradzionego mienia zostały przekazane już prawowitemu właścicielowi.