Policja szuka pokrzywdzonych i świadków

 

Lubińska policja zatrzymała 57-letniego mężczyznę, który jeżdżąc podmiejskim autobusem zaczepiał kobiety w różnym wieku. Składał im propozycje na tle seksualnym i groził im. Sąd aresztował go na 3 miesiące, grozi mu do 8 lat więzienia. Policja poszukuje świadków i ewentualnych pokrzywdzonych kobiet.

30 marca  zawiadomiono oficera dyżurnego lubińskiej komendy, że mężczyzna będący pasażerem autobusu podmiejskiego linii 105 zaczepiał jedną z pasażerek, składając jej seksualne propozycje i grożąc  jej.

– Po zatrzymaniu się autobusu wyszedł za kobietą, kierował w jej stronę groźby karalne i przemocą próbował zmusić do poddania się innym czynnościom seksualnym. Udało jej się uciec i powiadomić policję. Krótką chwilę po zgłoszeniu mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wydziału ruchu drogowego. Trafił do policyjnego aresztu – mówi st. asp. Sylwia Serafin z Zespołu ds. profilaktyki społecznej KPP w Lubinie

Sąd zastosował wobec 57-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Pod nadzorem prokuratury policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Wszystkie osoby, które były pokrzywdzonymi bądź świadkami podobnych zachowań tego mężczyzny w autobusie, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubinie pod nr 997, lub bezpośrednio z policjantem prowadzącym sprawę, pod nr telefonu: 76 8406 360.

(SR, Lubin.policja.gov.pl)