Policja podsumowała „długi weekend” na Dolnym Śląsku

Kolejny długi weekend już za nami. Podczas pięciu minionych dni  dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa ponad 7,2 tys. różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 309 osób. W ręce policjantów wpadło też 101 osób poszukiwanych. Funkcjonariusze prowadzili również wzmożone kontrole na drogach.

W tych dniach  zatrzymano aż 115 nietrzeźwych kierujących. Podczas długiego weekendu w wypadkach drogowych zginęły 2 osoby. Ubiegłoroczny weekend, przypadający w okresie Bożego Ciała, przyniósł 5 ofiar śmiertelnych.

– Rozsądek za kierownicą, zachowanie zasad bezpiecznej jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, to czynniki gwarantujące nam bezpieczne dotarcie do celu podróży. Za nami już kolejny długi, bo 5 – dniowy weekend. Niestety policjanci prowadząc działania na dolnośląskich drogach, mieli sporo pracy ponieważ liczne apele niestety do wielu kierowców nie trafiały – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski

Od środy do niedzieli na dolnośląskich drogach odnotowano łącznie 46 wypadków drogowych. Rannych w nich zostało 60 osób. Długi weekend, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. Od środy do niedzieli funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 7243 różnego rodzaju interwencje. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 309 osób. W ręce policjantów wpadło też 101 poszukiwanych, w tym 11 nieletnich.

(SR, dolnoslaska.policja.gov.pl)