Podziękowania dla Ambasady Szwecji w Warszawie

Gmina Biblioteka Publiczna w Raszówce składa podziękowania Ambasadzie Szwecji w Warszawie za udostępnienie wystaw Dziecko w centrum. Literatura szwedzka dla dzieci oraz Astrid Lindgren. Wystawy, które Biblioteka mogła dzięki temu zaprezentować obejmowały 22 rollupy przedstawiające biografię słynnej szwedzkiej pisarki oraz literaturę dla dzieci autorstwa pochodzących ze Szwecji pisarzy i ilustratorów zarówno współczesnych jak i nieżyjących. Wystawy użyczono bibliotece bezpłatnie.

Dzięki wypożyczonym na miesiąc wystawom w sposób szczególny Biblioteka mogła zaakcentować święta książki obchodzone w kwietniu: 2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz 23 – kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Wystawy zaprezentowano w Bibliotece w Raszówce i dwóch szkołach podstawowych na terenie Gminy Lubin: w Siedlcach, Raszówce oraz w świetlicy wiejskiej w Niemstowie. W każdej miejscowości wystawie towarzyszył cykl warsztatów czytelniczych na podstawie książek Martina Widmarka i Heleny Willis Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai w których uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci do czytania, korzystania z bibliotek oraz popularyzację literatury dla dzieci. Były one również okazją do poznania pracy detektywa i świetnej zabawy podczas rozwiązywania zagadki kryminalnej.

W warsztatach udział wzięło blisko 250 uczniów. Pozostali uczniowie ze szkół w Siedlcach i Raszówce mieli możliwość oglądania wystaw przez kilka dni, kiedy były one prezentowane w ich placówkach.

Biblioteka składa również podziękowania Paniom dyrektorkom szkół podstawowych za możliwość przeprowadzenia zajęć czytelniczych i udostępnienie pomieszczeń do prezentacji wystaw.

Dziękujemy wydawnictwom Zakamarki i Nasza Księgarnia za przesłane materiały wykorzystane podczas zajęć.

Zajęcia przeprowadzono wspólnie z filiami w Księginicach i Niemstowie.

IT