Podziękowali nauczycielom

dsc_0091Scenki z życia szkoły, artystyczne życzenia i podziękowania za codzienną pracę – tak młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim uczciła Dzień Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystości, w odświętnie udekorowanej sali, uczniowie złożyli artystyczne życzenia swoim pedagogom.

– Szczególnie miło było nam gościć tego dnia w progach szkoły Kierownik Referatu Oświaty Gminy Lubin panią Barbarę Tórz, radnych – panów Janusza Zarenkiewicza, Jana Olejnika i Stanisława Klimowicza, przyjaciela szkoły księdza Kazimierza Rapacza, przewodniczącą RR panią Martę Dobrygowską oraz byłą przewodniczącą p. Dorotę Kozioł i przedstawicieli Zespołu Folklorystycznego „Lubin” z Krzeczyna Wielkiego – mówi Adrianna Rataj ze Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim. – Nie zabrakło także byłych pracowników szkoły, którzy ze wzruszeniem wspominali swoje lata pracy w szkole. Odwiedziła nas była pani dyrektor Ludwika Miłaszewska, oraz pani Aniela Ziemiańska – dodaje nauczycielka.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, przewodnicząca samorządu szkolnego złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowania za zaangażowanie i owocną pracę na rzecz dzieci złożyła także Elżbieta Młynek, dyrektor placówki.

Program artystyczny przygotowali młodzi artyści z klas IV-VI, którzy uświetnili ten dzień wierszem i piosenką.

– Mogliśmy zobaczyć scenki z życia szkoły, przedstawiające zachowania uczniów na różnych lekcjach. Zostaliśmy również oczarowani grą aktorską w przedstawieniu teatralnym o Czerwonym Kapturku – mówi Adrianna Rataj. – Różnorodny program w swojej formie i treści wszystkim bardzo się podobał i był długo oklaskiwany przez widzów. Potem wszyscy solenizanci obdarowani zostali upominkami, przygotowanymi przez samorząd uczniowski prowadzony przez Małgorzatę Zapiór – dodaje nauczycielka.

Na koniec wystąpili zaproszeni goście, którzy na ręce dyrekcji złożyli przepiękne bukiety kwiatów, wspaniale wyglądające kosze ze słodkościami i owocami, a rodzice podarowali wszystkim pracownikom tort.

(Oprac.: M. Szeliga, A. Rataj)